Zdobienie

Odzież produkowana przez Balmarq na indywidualne zamówienie Klienta może być zdobiona , brendowana , personalizowana na kilka sposobów .

Uwaga ! W sklepie internetowym standardowo oferowane jest tylko zdobienie w formie haftu komputerowego ( po wcześniejszym dostarczeniu oprogramowania lub zakupieniu go o u nas w sklepie ) lub nadruku sublimacyjnego umiejscowionych na górnej kieszonce . Pozostałe formy i umiejscowienia dostepny tylko po wcześniejszej kontakcie z biurem , głównie dla produkcji wielkonakładowych . 

I

MIEJSCE ZDOBIENIA

Dostępne miejsca na umieszczenie Państwa logotypu przedstawia poniższy rysunek oraz zdjęcia poglądowe . 95 % haftów wykonujemy na górnej kieszonce .

 

     

 

II

RODZAJE ZDOBIENIA 

1. Najpopularniejszą metodą jest zdobienie haftem komputerowym . Haft jest tak popularny gdyż jest najbardziej wytrzymały na intensywne użytkowanie i częste pranie jednocześnie wygląda bardzo dobrze na każdego rodzaju odzieży i podnosi jej walory wizualne , dodatkowo można go wykonać juz od 1 szt. Minusami haftu są jego ogranieczone możliwości odwzorowania drobnych elementów , pełnej kolorystyki wg. Pantone oraz konieczność wykonanie jednorazowo dość kosztowenego oprogramowania komputerowego . Niemniej jednak to metoda stosowana w 90 % w prdukcji odzieży medycznej  ( fartuchy , bluzy ) , reklamowej ,  roboczej i zawodowej .

     

   

2. Drugą popularną metodą zdobienia odzieży medycznej i zawodowej jest sitodruk .Metoda ta ma tą przewage nad haftem ,że możemy odwzorowywać bardzo drobne elementy oraz pełną paletę kolorów wg. palety Pantone a także robić stosunkowo duże elemanty np. na plecach . Minusem tej metody jest to ,że aby był opłacalny musimy wykonywać duże nakłady pow. 1000 szt. oraz cena wzrasta w zależności od ilości zastosowanych kolorów . Sitodruk stosowany jest głównie przy zdobieniu jednokolorowym dużych nakładów takiego asortymentu jak czepki medyczne , t-shirty , parawany medyczne . 

    

3. Druk cyfrowy jest metodą coraz częściej stosowaną przy zdobieniu odzieży gdyż odwzorowana może być praktycznie każda grafika w pełnej kolorystyce i stosunkowo dużej wielkości . Kolejnym atutem jest fakt ,że możemy drukować już od 1 sztuki i brak jest konieczności zamawiania drogiego oprogramowania komputerowego .Dla potrzeb zdobienia odzieży Balmarq stosujemy tę metodę w wersji ograniczonej do wielkości na kieszonkę czyli max. 9x9 cm. oraz tylko na tkaninie w kolorze białym ewentualnie , po wcześniejszym ustaleniu , na jasnych odcieniach takich jak : jasny popiel , błękit , jasny róż , żółty , łososiowy , seledynowy  .  

Uwaga ! Nadruki cyfrowe zaleca się  prać w temperaturze do 30 st.C i przy użyciu delikatnych środków piorących .

    

Odzież z możliwością zdobienia nadrukiem cyfrowym znajdziesz tu

4. Nadruk termotransferowy z folii flex , popolarna metoda stosowana na róznych rodzajach tkanin . Możliwość odwzorowania napisów i logotypów jednokolorowych , nie skomplikowanych . Nadruki tego typu stopsowac można przy małych i dużych nakładach . 

   

5. Ciekawą i atrakcyjną formą zdobienie jest również zastosowanie wszywanych metek i wklejanych etykiet żakardowych . Metoda ta jest bardzo atrakcyjna wizualnie , wytrzymała , daje możliwość odwzorowania drobnych szczegółów grafik i bogatej kolorystyki . Minusem jest brak możliwości wykonania małych nakładów. Polecamy dla produkcji reklamowych i promocyjnych .

    

6. Sublimacyjna metka satynowa , pozwala na umieszczenie dowolnych grafik w szerokiej palecie kolorystycznej , duża wytrzymałosć mechaniczna , stosowana w produkcjach wielkonakładowych od 500 szt. 

  

7. Najprostszą i najtańszą metodą znakowania odzieży jest drukowana na białej taśmie metka termotransferowa . Opis tego typu stosowany jest przede wszystki w celu identyfikacji odzieży wracającej z pralni lub dla przyspieszania procesów magazynowych i logistycznych w dużych firmach .

    

Etykietę termotransferowa możesz kupić tu .

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl